Astăzi este Miercuri, 01 Mai 2024

Pentru clientul nostru, companie germana de productie din zona Sibiu, avem deschisa o pozitie de INGINER PROCES.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- Analiza capacitate productie si stabilire necesar de dezvoltare
- Optimizare flux tehnologic / Layout utilaje
- Analiza, gestionare si optimizarea timpului de lucru / Stabilire norme de timp
- Organizare / optimizare flux tehnologic
- Urmarire indicatori de proces (KPI – Key Performance Indicators)
- Imbunatatirea continua a proceselor de fabricatie
- Urmareste calitatea productiei
- Intocmire instructiuni de lucru si de verificare
- Intocmire / gestionare fise intretinere preventiva
- Gestioneaza documentatia aferenta utilajelor
- Determinare/planificare necesar de investitii impreuna cu managementul
- Participa la programarea productiei impreuna cu disponentul logistician
- Analiza cauza rebuturi / masuri corective pentru eliminarea, reducerea lor
- Urmareste si asigura implementarea la termen a proiectelor pe care le coordoneaza

Cerinte:

- Studii superioare in domeniu tehnic
- Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani
- Persoana organizata, responsabila